25377

Güneş Enerji Sistemi Nedir?

 

 

 

 

 

 

 

Güneş gibi bedava ve sonsuz enerji kaynağından yararlanmak için pek çok teknoloji geliştirilmiştir. Bu teknolojilerin bir kısmı güneş enerjisini ışık ya da ısı enerjisi şeklinde direk olarak kullanırken, diğer teknolojiler güneş enerjisinden elektrik elde etmek şeklinde kullanılmaktadır. Güneş enerjili sıcak su sistemleri, suyu ısıtmak için güneş ışınlarından yararlanır. Bu sistemler evsel sıcak su ya da bir alanı ısıtmak için kullanılabildiği gibi çoğunlukla bir havuzu ısıtmak için kullanılır..

Güneşten gelen enerjinin, hele de güneşlenme süresi birçok ülkeye nazaran çok uzun olan Türkiye gibi bir ülkede çok önemli bir yere sahip olduğu herkesçe malumdur.

Petrol, gaz ve kömür gibi fosil yakıtların kullanım ömrü çok yakın bir zamanda sona erecektir. Bu durum göz önüne alındığında, güneş enerjisini kullanmak çok mantıklı aynı zamnda çok da ucuz bir tercih olacaktır. Aynı zamanda güneş enerji sistemleri yenilenebilir enerji olduğundan CO2emisyonu ve çevreye olumsuz herhangi bir etkisi yoktur.


Neredeyiz?
İletişim Bilgileri
Adres: İnönü Bul. No:115/C Fethiye/MUĞLA
Tel:(0252) 612 21 23 - Fax:(0252) 612 51 54
Gsm:(0532) 356 99 91
E-Posta: mete@metehavuzculuk.com

TrFirma Web Tasarım