25377

Isı Pompası Nedir?

Günümüzde ise, yenilenebilir enerji kaynaklarına duyulan ilgi, ısı pompaları gibi hem ekonomik hem de çevre dostu ısıtma/soğutma sistemlerinin Avrupa ve Amerika'da kullanımını yaygınlaştırmıştır. 

Halen dünyada, enerji için ağırlıklı olarak kömür, petrol, doğalgaz kullanılmaktadır. Fosil yakıtlar denilen bu kaynaklar yenilenebilir değildir ve doğada sınırlı şekilde bulunurlar. Dahası pahalıdırlar ve çevreye çok büyük zararları vardır. Yenilenebilir enerji kaynakları ise sürekli olarak kendilerini yeniledikleri için tükenmez, ucuz ve en önemlisi doğaya hiçbir zararı yoktur.
Yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanan ısı pompaları dış hava, toprak veya yer altı suyundaki doğal ısıyı alıp, konutunuza sunarak; ısınma ihtiyaçlarınızla birlikte sıcak su ihtiyacınızı da karşılar. Sıcak yaz günlerinde ise soğutma imkânı sunar. 
Mevsim veya hava koşulları ne olursa olsun toprakta, havada veya suda serbest halde bulunan tükenmez, yenilenebilir çevresel ısıyı, enerji kaynağı olarak kullanan ısı pompaları, konutların, alışveriş merkezlerinin, okulların, hastanelerin, otel ve fabrikaların ısınma ihtiyaçlarını ve hatta sıcak su ihtiyaçlarını karşılayan çok yönlü bir sistemdir. Isı pompaları tersinir sistemleriyle sıcak yaz günlerinde ise yaşam alanlarınızı soğutma imkânı sunar.


Neredeyiz?
İletişim Bilgileri
Adres: İnönü Bul. No:115/C Fethiye/MUĞLA
Tel:(0252) 612 21 23 - Fax:(0252) 612 51 54
Gsm:(0532) 356 99 91
E-Posta: mete@metehavuzculuk.com

TrFirma Web Tasarım