25377

Isı Pompasının Avantajları

Sürekli artan enerji maliyetleri ve beliren iklim değişiklikleri sonucunda herkes geleceğe dönük, bağımsız ve ucuz ısıtma teknolojisine ihtiyaç duymaktadır. Isı pompalı ısıtma sistemleri düşük kullanım maliyetleri, petrol ve gazdan bağımsız olmasıyla ısı ve sıcak su temini konusunda rahatlık ve kazanç sağlar.

Isı pompalarının avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;
 

Bedelsiz enerjiye ücretsiz erişim

Petrol ve gaz gibi fosil yakıtların fiyatları her geçen gün artmaktadır. Fosil yakıtlara olan ihtiyaç kaynakları aştığında fiyat artışı da kaçınılmaz olacaktır. Isı pompalı ısıtma sistemleri bina ve evlerimizi ısıtmak için kolaylıkla uygulanabilir. Fosil yakıtlara olan bağımlılığımız bu yolla büyük oranda azaltılabilirsiniz.

 

Sıfır karbondioksit salımı ile çevre dostu
Yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanan ısı pompaları doğayı korur ve gelecek nesillere temiz bir gelecek bırakır. Fosil yakıtlar yakarak ısıtma yöntemi büyük oranda kirletici emisyonlara yol açmaktadır. Ortalama bir ailenin müstakil evindeki gaz/petrol bazlı ısıtma yılda yaklaşık 4,000 kg CO2açığa çıkarırken, bu oran gazlı sistemde yıllık 3,000 kg civarıdır. Karbondioksit uzun vadede iklim değişikliğine sebep olan sera etkisinin temel nedenidir.

  Ucuz ısıtma/soğutma maliyetleri
Isı pompaları için gerekli olan enerji kaynağının %75’i direk olarak doğadan gelmektedir. Bu nedenle diğer yakıtlara oranla ısınma maliyetleri % 80’e varan oranlarda düşmektedir.
 

Cihaz bakım maliyeti yoktur
Isı pompaları bakım gerektirmez, sessiz ve tam otomatiktirler. Düzenli kontroller ve baca temizliği gibi işlemlere ihtiyaç duymazlar.

 
En güvenli ısınma sistemidir. 

Isı pompaları soğuk ısıtma aracı olduğundan, yangın ve gaz kaçağı gibi riskleri ortadan kaldırır. Isı pompaları bugünün ısıtma sistemleri içersinde en güvenlilerinden biridir

 
Mülkünüzün değerini arttırır.

Isıtma harcamaları bir binanın değerini belirlemede etkilidir. Isı pompalı ısıtma sistemi bulunan evlerin ısınma maliyetleri çok az olduğundan çok daha değerlidir.

 

Varolan ısıtma çözümlerine uygulanabilir.

Isı pompalarımız sadece yeni binalarda değil, modası geçmiş ısıtma sistemlerinin modernizasyonunda da makul seçimdir. Isı pompaları yaşam alanlarınızda varolan fankoil, radyatör, yerden ısıtma sistemlerine mükemmel uyum sağlar.

 

• Özel tasarımıyla çok sessiz çalışır

• 5 kW ‘dan 130 kW ’ a kadar geniş ürün gamı vardır.

• Yüksek Performans katsayısı (COP) ile enerji kullanımını minimize etme

• Eski konvansiyonel sistemlerle birlikte (bivalant) çalışabilme

• Varolan ısıtma çözümlerine bağlanabilme

  (fancoil, radyatör, yerden ısıtma/soğutma çözümleri)

       75°C’ye kadar akış sıcaklıkları


Neredeyiz?
İletişim Bilgileri
Adres: İnönü Bul. No:115/C Fethiye/MUĞLA
Tel:(0252) 612 21 23 - Fax:(0252) 612 51 54
Gsm:(0532) 356 99 91
E-Posta: mete@metehavuzculuk.com

TrFirma Web Tasarım