25377

Antifiriz / Su Pompası

Antifiriz / su ısı pompaları, yağmur ve güneş enerjisiyle beslenerek çok büyük enerjiler depolayan "toprağı" ısı kaynağı olarak kullanır. Bedava ve hiç tükenmeyecek enerjiyi topraktan alarak konutunuza, işyerinize, fabrikanıza, otelinize vb. taşır. Antifiriz / su ısı pompalarımız yerden enerji almak için iki farklı sistemle çalışır: Yer ısı kollektörleri ve Sondaj Kuyusu Isı Eşanjörleri. Her iki durumda da, dolaşan antifirizli su enerji transferini gerçekleştirir.

 

Antifiriz / su ısı pompalarımız tek cihazla 5kW’dan 130kW’a kadar ısı gücü üretebilmekte olup, yazın ise her cihazla pasif soğutma sağlayarak, soğutmayı bedelsiz hale getirmektedir. Pasif soğutmanın yetmediği çok sıcak yerleşim alanlarında aktif soğutma da sağlayan cihazlarımız mevcuttur.

Antifiriz / su ısı pompa uygulamaları sadece düşük ısı tüketimli binalar ve müstakil evlerle sınırlı değildir. Yüksek-performanslı, iki aşamalı ısı pompalarımız, yüksek ısı tüketen evler ve ticari binalar söz konusu olduğunda da cazip bir seçenektir.

Yer ısı kollektörleri 

 

 

Bahçeniz geniş bir yatay yüzeye elverişli ise, yer-ısı kollektörleri kurulumunu tavsiye ederiz. Bu çeşit bir sistem su ve antifriz karışımı olan suyun devirdaim ettiği basınca dayanıklı borulardan oluşur. Gerekli yatay alanın hesaplanması için, yaklaşık hesap şu şekildedir: ısı pompası ısı çıkışı (kW) x 40 = alan (m2). Donmaya dayanıklı borular yerin yaklaşık 1.2 m altına konur. Borular arası tesisat aralığı 0.6 ile 0.8 m arası olmalıdır. 


Sondaj kuyusu ısı eşanjörleri 

  

  
 

 


Düşük Sıcaklıklı Tuzlu Su Isı Pompaları

 

• Maksimum 58°C’ye kadar arası akış sıcaklıkları

 

• 5 kW’dan 130 kW’a kadar ısıtma ve soğutma gücüne sahip

  geniş ürün gamı

 

• Yüksek COP (Performans katsayısı) ile çok düşük çalışma

  maliyetleri

 

• Tek faz (220 V) veya trifaze (380 V) çalışabilme seçenekleri

 

• Isıtma/soğutma gücüne göre tek veya çift kompresörle

  çalışabilme

 

• Toprak sıcaklığı çalışma limitleri -5°C ile +25°C

 

• Çok sessiz çalışma

 

• İsteğe göre kompakt veya üniversal tasarım

• Aktif soğutmanın yanı sıra sondaj kuyusu ısı eşanjörleri ile pasif soğutma


Neredeyiz?
İletişim Bilgileri
Adres: İnönü Bul. No:115/C Fethiye/MUĞLA
Tel:(0252) 612 21 23 - Fax:(0252) 612 51 54
Gsm:(0532) 356 99 91
E-Posta: mete@metehavuzculuk.com

TrFirma Web Tasarım